Sesja komunijna w plenerze

Opublikowano: 11 luty 2019

Od wielu lat maj jest dla nas miesiącem, w którym wykonujemy głównie sesje komunijne. Specjalizujemy się przede wszystkim w dwóch rodzajach zdjęć z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Są to reportaże z mszy w kościele oraz pamiątkowe sesje zdjęciowe. Chcielibyśmy trochę przybliżyć Wam ten drugi rodzaj sesji, czyli pamiątkowe zdjęcia komunijne, wykonywane w dniu uroczystości lub innego, dowolnego dnia. Wielu osobom takie sesje mogą wydawać się stresujące lub trudne w organizacji, ale mamy swoje sposoby, aby zdjęcia przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze. Postaramy się odczarować kilka istotnych spraw, a poniżej zaprezentujemy wybrane zdjęcia z różnych sesji pierwszo-komunijnych.

Sesja komunijna w restauracji podczas przyjęcia
Sesja zdjęciowa z okazji Pierwszej Komunii Świętej wykonywana podczas przyjęcia jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcieliby uwiecznić wszystkich zaproszonych gości oraz wykonać profesjonalne zdjęcie grupowe, na którym widać wszystkich gości i, co ważne, wszyscy mają otwarte oczy :-)

Obawy dotyczące miejsca na sesje w restauracji często są przesadzone, ponieważ większość miejsc dysponuje choćby niewielkim ogródkiem lub fragmentem wnętrza, które wprawionemu fotografowi pozwoli wykonać atrakcyjne zdjęcia. Częstym problemem natomiast jest pośpiech i zamieszanie, które towarzyszą dużym uroczystościom rodzinnym. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wybranie odpowiedniej pory wykonania sesji. Doświadczenie podpowiada nam, że fotograf powinien pojawić się po tuż po obiedzie i wtedy należy zacząć zdjęcia rodzinne. Goście z pełnymi brzuchami współpracują chętnie, pierwsze emocje z kościoła już opadły i można śmiało rzucić hasło „zdjęcia rodzinne!”.

Sesja podzielona jest na etapy, a goście proszeni są do zdjęć w określonej kolejności – dzięki czemu rytm przyjęcia pozostaje niezachwiany, nikt nie czuje się popędzany no i unikamy stresu i poganiania. Zdjęcia z głównymi zainteresowanymi (dziecko, rodzice, dziadkowie) są oczywiście główną częścią i to właśnie na Was skupiamy się podczas wykonywania sesji komunijnej na przyjęciu. To idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na uwiecznieniu całego przyjęcia, a nie tylko na kilku pamiątkowych ujęciach.

Indywidualna sesja komunijna w dniu komunii lub innego dnia
Zupełnie inaczej sprawa wygląda jeśli zdecydujecie się na wykonanie samej indywidualnej sesji zdjęciowej. Przy sesji osobnego dnia mamy pełną dowolność jeśli chodzi o wybór zarówno daty, pory dnia jak i miejsca sesji. Jeśli chodzi o lokalizację to mamy kilka naszych sprawdzonych pewniaków, które zawsze świetnie prezentują się na zdjęciach. Natomiast dzień zależy już tylko od Was – ważne jest to, żebyście byli wypoczęci, zrelaksowani i w dobrych humorach. W sesji organizowanej w kilka dni po komunii zwykle uczestniczy mniej osób, dlatego skupiamy się wyłącznie na najbliższej rodzinie oraz samym dziecku. Taka sesja komunijna to najlepsze rozwiązanie dla osób, które potrzebują trochę więcej czasu, żeby oswoić się z aparatem i wolałyby bardziej kameralną atmosferę.

Mamy nadzieję, że powyższy opis sesji na komunię pomógł Wam w wyborze najlepszego dla Was rozwiązania. Jeśli macie jakieś pytania to śmiało piszcie na fotograf@fotoursus.pl lub dzwońcie: 22 667 76 91. A żeby poznać naszą ofertę cenową zajrzyjcie tutaj.

Aha, zapomnielibyśmy o jeszcze jednej sprawie: terminy na sesje komunijne, zwłaszcza w maju i czerwcu, zapełniają się bardzo szybko. Jeśli chcecie swobodnie wybrać datę i godzinę sesji warto zarezerwować sesję jak najwcześniej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.